O firmie

Zakład Stolarski Wojciecha Bąkowskiego założony został w 1989 roku w Zielonej Górze, a w tamtych czasach wiele zakładów ogłaszało upadłość, zmieniało właściciela i profil produkcji.
 
Inaczej postąpił Wojciech Bąkowski - mistrz stolarski zauważył, że o stabilności finansowej firmy zadecyduje fachowość pracowników, solidność i terminowość wykonania zadania oraz wysoka jakość materiałów. Przyjął do pracy najlepszych stolarzy, (a w regionie zielonogórskim było w czym wybierać) i to właśnie oni stworzyli obraz solidnej rzemieślniczej Firmy, który szybko przyniósł także sukces finansowy. Kiedyś latem 1993 roku przejeżdżał mistrz Wojciech przez mała górską wioskę austriacką i zauważył w skromnym domku tylko jedno skrzydło dość sfatygowanej okiennicy ( pozostałe były już zdjęte). Gospodarz próbował sam coś tam naprawić, ale nie szło mu to najlepiej. 

"Czas było na przerwę w podróży (opowiada nasz rozmówca). Zatrzymałem się na poboczu tuż przed bramą posesji owego gospodarza, zapytałem czy w okolicy nie ma warsztatu, który naprawia okiennice. Odpowiedział, że nie. Pomogłem zawiesić skrzydło okiennicy i pojechałem w kierunku Wiednia".

Wtedy właśnie w drodze powrotnej Wojtek krzyknął "eureka" i tak narodził się pomysł produkowania okiennic. Przygotowania i próby trwały pół roku. Zmodernizowany warsztat, nowe wydajne maszyny stolarskie i przeszkoleni fachowcy w 1994 roku zaczęli wykonywać pierwsze okiennice. Klienci szybko docenili jakość wykonania , zauważyli użyteczną i estetyczną ich funkcję, a to przełożyło się na katalog intratnych zamówień.

Właściciele pensjonatów, dużych posesji, mieszkańcy małych, urodziwych domków na Pomorzu, Bawarczycy, mieszkańcy Piemontu mieli okazję oglądać wyposażone w okiennice różnych typów i wyglądów swoje posiadłości, małe domki , zajazdy i karczmy (a wykonane Przez Wojciecha Bąkowskiego). 

Najlepszą poręką i zarazem reklamą firmy jest opinia klienta. To on jest naszym najsprawiedliwszym pracodawcą. Taką zasadę wyznaje Wojciech Bąkowski i jego pracownicy tej już pokaźnej stolarskiej manufaktury. Firma posiada bogaty katalog okiennic, prowadzi fachowe poradnictwo i udziela solidnych gwarancji. Tylko bowiem tradycyjną i humanistyczną metodą - poprzez rzetelną rozmowę z klientem, przez pokazanie mu swoich wyrobów, przez opinię tych , którzy użytkują - można pokazać prawdziwe walory okiennic.

Małe miasteczka na Słowacji, górskie wioski Tyrolu, porozrzucane po pagórkach wille w północnej Italii zdumiewają bogactwem wzorów, pokazują znakomicie ich użyteczną funkcję, w ciepłe letnie noce przy otwartych oknach. Okiennicami zabezpiecza się parterowe sypialnie przed zbytecznym natręctwem owadów, dzienne pokoje przed atakiem gorącego powietrza utrzymując w pomieszczeniach przyjemny chłód. Bowiem okiennice sprzyjają naturalnej klimatyzacji, a poranne słońce nie budzi przedwcześnie domowników i gości. Szczególną zaletą okiennic w okresie zimowym jest ograniczenie strat ciepła przez okno nawet do 50% przy okiennicy pełnej, a 8% przy okiennicy szczebelkowej.

Oprócz funkcji estetycznej i izolacji termicznej okiennice stanowią doskonałą ochronę przed porywistym wiatrem, gradem, gałęziami, wandalizmem czy włamaniem. Zabezpieczają okno przed uszkodzeniem z zewnątrz. Ponadto spełniają funkcję izolacji akustycznej.

I wiedz, że kiedy okiennice otwarte to gospodarz już wstał i gości zaprasza, a kiedy zamknięte, niech jeszcze pośpi nie budź go. A kiedy zdecydujesz się założyć okiennice w swoim domu, pensjonacie, hotelu czy letniskowym domku proponujemy Ci swoje internetowe pośrednictwo. (www.okiennice.pl) Firma stolarska Wojciecha Bakowskiego z Zielonej Góry pierwsza w Polsce powróciła do produkcji okiennic. Doświadczenie w tej branży to wielki kapitał i rękojmia solidności.

Zapraszamy do zapoznania się z wzornictwem okiennic, typami, kształtami okuć, parametrami i paletą barw. Zachęcamy także do zadawania pytań poprzez pocztę email lub kontakt telefoniczny.

 

Stworzono w DeryDesign