• Polski 2

Zakład Stolarski Wojciecha Bąkowskiego założony został  w 1992 roku w Zielonej Górze i od tej chwili z powodzeniem działa na szerokim rynku branży drewnianej.

Od początku swojego istnienia Firma zajmująca się produkcją okiennic postawiła na fachowość pracowników, solidność i terminowość wykonywanych zleceń, a także wysoką jakość materiałów. Dlatego też odpowiednia renoma Zakładu szybko dotarła do Klientów nie tylko lokalnych, ale również zagranicznych.

Głównym produktem Zakładu stały się przede wszystkim okiennice drewniane różnych typów.

„A wszystko zaczęło się zupełnie niewinnie…” mówi mistrz stolarski i właściciel Firmy – Wojciech Bąkowski. „Kiedyś latem 1993 roku przejeżdżałem przez małą wioskę w górach Austrii i zauważyłem w skromnym domku tylko jedno skrzydło dość sfatygowanej Fensterläden, czyli dobrze nam znanej  okiennicy (pozostałe były już zdjęte). Gospodarz próbował sam coś tam naprawić, ale nie szło mu to najlepiej. Jako, że czas był na przerwę w podróży, zatrzymałem się na poboczu, tuż przed bramą posesji owego gospodarza i zapytałem czy w okolicy nie ma warsztatu, który naprawia okiennice. Odpowiedział, że nie. Pomogłem zatem zawiesić skrzydło okiennicy i pojechałem dalej, w kierunku Wiednia. No i tak też narodził się pomysł produkowania okiennic drewnianych”.

W zmodernizowanym warsztacie, wspartym siłą specjalnie przeszkolonych fachowców, produkcja okiennic ruszyła pełną parą w 1994 roku i szybko przyniosła spodziewany efekt. Klienci docenili jakość i profesjonalizm wykonania, zwrócili uwagę na estetykę i funkcjonalność oferowanych produktów. Zamówienia pojawiły się zarówno ze strony właścicieli pensjonatów, jak i mieszkańców małych, urokliwych domków na Pomorzu. Okiennice Wojciecha Bąkowskiego zawitały do zajazdów w Bawarii, karczm na Słowacji, ale także do mieszkańców willi na gorących terenach Włoch.

Jak podkreśla Wojciech Bąkowski„ użyteczność i wykorzystanie okiennic domowych jest rzeczywiście bardzo duże. Jako Firma specjalizujemy się zarówno w produkcji okiennic drewnianych szczebelkowych (ażurowych), jak również płycinowych (rama okiennicy wypełniona jest płytą drewnianą), co przekłada się na różnorodność ich funkcji. Przede wszystkim okiennice sprzyjają naturalnej klimatyzacji. Zabezpiecza się nimi parterowe sypialnie przed natrętnymi owadami, a dzienne pokoje przed atakiem gorącego powietrza. Dzięki nim możemy cieszyć się w upalne dni lata przyjemnym, orzeźwiającym chłodem. Szczególne walory okiennic drewnianych dostrzegamy  w okresie zimowym – ograniczają one bowiem stratę ciepła nawet do 50 %  przy wykorzystaniu okiennicy pełnej i do 8% przy wykorzystaniu okiennicy szczebelkowej. Ważny jest także fakt, iż oprócz funkcji izolacji termicznej okiennice stanowią barierę ochronną - zarówno przed skutkami kapryśnej aury, jak również przed wizytami niechcianych gości. Oczywiście inna też jest akustyka– po prostu kiedy chcesz, cieszysz się ciszą”.

Zakład stolarski Wojciech Bąkowski to firma z 26-letnim doświadczeniem zawodowym, która jako pierwsza w Polsce powróciła do produkcji okiennic drewnianych w tak szerokiej skali. Jej prestiż wiąże się przede wszystkim z gwarancją solidności wykonywanych prac i szerokim wachlarzem oferty wzorniczej.

Zakład stolarski Wojciech Bąkowski to fachowe doradztwo  i pewność wykonania najbardziej oryginalnych pomysłów na okiennice drewniane !