Okucia

Manufaktura Wojciecha Bąkowskiego postawiła na jakość w każdym calu. Dlatego okucia mocujące okiennice przygotowuje dla nas założona na początku XX wieku firma ROTO. Technologiczna doskonałość zabezpieczenia antykorozyjnego, stosowane elementy kowalstwa artystycznego oraz różnorodność kształtów i uniwersalność wyrażająca się prostotą zamocowań daje pożądane efekty wizualne i jest gwarancją solidności i sprawnego długotrwałego użytkowania.
Montaż końcowy (u inwestora) , po uzgodnieniu szczegółów montażowych, wykonujemy w ramach ceny usługi. Montujemy okiennice w różnych wersjach: do ściany litej, do ściany ocieplonej, do opaski i do ramy okiennej.

Zobacz kształty okuć, sposoby mocowania.

 

Okucia do ramy okna

 

Ten rodzaj okuć pozwala nam zamontować okiennice do ramy okna drewnianego.

Okiennica po zamknięciu znajduje się głęboko we wnęce okiennej przylegając do ramy okna.

Wersja tych okuć Roto jest bardzo mocno rozbudowana i pozwala nam zastosować dodatkowy mechanizm korbowy, który umożliwia otwieranie i zamykanie okiennicy bez potrzeby otwierania okna i wychodzenia na zewnątrz.

W tej wersji montażu okiennic nie stosujemy rozwiązań otwierania okiennic elektycznie.


Okucia do ściany - wersja pierwsza

 

Tradycyjny sposób montażu okiennic do ściany w starych obiektach. Najczęściej stosowany podczas wymiany (renowacji) okiennic.

 

Ta wersja montażu pozwala na zastosowanie mechanizmu korbowego do otwierania okiennic, a także napędów elektrycznych (możliwość sterowania pilotem lub za pomocą centralnego programatora).


Okucia do ściany - wersja druga

 

Montaż okiennicy do ściany z umieszczeniem jej we wnęce okiennej (okiennica po zamknięciu licuje się ze ścianą). Bogata gama tych okuć pozwala nam zamontować okiennice wieloskrzydłowe o różnych kształtach.

 

Dodatkowo można zastosować otwieranie korbowe lub elektryczne (możliwość sterowania pilotem lub za pomocą centralnego programatora).


Okucia do opaski

 

 W tej wersji opaska stosowana jest jako element nośny w przypadku montażu okiennic do budynku ocieplonego lub też jako dodatkowa ozdoba elewacji. Wykonywane przez nas opaski mają różne kształty i w różny sposób wykańczają wnękę okienną.

Dodatkowo można zastosować otwieranie korbowe lub elektryczne (możliwość sterowania pilotem lub za pomocą centralnego programatora) .


 

Stworzono w DeryDesign