Rodzaje okiennic

Uwaga: wszystkie prezentowane poniżej wzory zaprezentowanych okiennic można ze sobą łączyć i w ten sposób proponować nowe rozwiązania na które zakład Wojciecha Bąkowskiego jest otwarty i przygotowany na realizację najbardziej wysublimowanych projektów.

 

Okiennica HANA 1


Hana 1 Okiennica szczebelkowa (ażurowa) charakteryzująca się dużym prześwitem pomiędzy szczebelkami i zapewniająca znaczny dostęp światła do wnętrza budynku. Szczeble tworzące ażur zamocowane są w ramie okiennicy w taki sposób by wystawały poza nią. Uzyskuje się w ten sposób możliwość bardziej przestrzennego urozmaicenia fasady budynku i  zaakcentowania słoi w fakturze drewna.

Okiennica HANA 2


Hana 2

Sklonowana okiennica Hana 1 z ażurem szczebelkowym umieszczonym w okiennicy tak, że szczebelki nie wystają poza jej obręb. Uzyskuje się w ten sposób wizualną "lekkość" okiennicy harmonizującą z innymi elementami wizualnymi fasady budynku (ściany).


Okiennica HANA 3


Hana 3 Mutacja okiennicy Hana 1 i Hana 2 polegająca na umieszczeniu w ramie okiennicy delikatniejszych szczebli , ale mocowanych gęściej. Uzyskuje się wtedy większy pozór delikatności , a stosowana w zależności od efektu harmonizującego z fasadą domu.


Okiennica HANA 4


Hana 4 Okiennica płycinowa (rama okiennicy wypełniona płytą drewnianą) charakteryzująca się zwiększoną izolacją termiczną, odcina w największym stopniu dostęp światła, doskonale spełnia funkcję zabezpieczenia przed włamaniem lub bardzo ekstremalnymi warunkami pogodowymi. W okiennicach nietypowych (zob. okiennice nietypowe) pełni funkcję jednego z elementów montażowych zwiększając znacznie wizualną różnorodność produkowanych okiennic.


Okiennica HANA 5


Hana 5

Okiennica , której rama wypełniona jest deskami poziomymi, z identyczną funkcją jak w Hana 4. Uzyskujemy w ten sposób inny odcień jakości estetycznej okiennicy i inny rodzaj wyakcentowanej faktury drewna.


Okiennice nietypowe typ 1


Okiennice nietypowe typ 1 Produkujemy w ramach zamówień i zleceń indywidualnych okiennice nietypowe będące mutacjami okiennic typowych, wcześniej opisanych. Są to okiennice płycinowo-ażurowe z zakończeniami łukowymi w ich górnej części, jednoskrzydłowe i wieloskrzydłowe. Wykonuje się je w celu zabezpieczenia wielkich okien i przeszklonych drzwi łącząc dla celów użytkowych i estetycznych poszczególne typy okiennic. W okiennicach nietypowych na plan pierwszy wysuwa się ich funkcja ozdobna dlatego wykonywane są według precyzyjnie ustalonych wymagań klienta lub według jego rysunku.


Okiennice nietypowe typ 2


Okiennice nietypowe typ 2

Produkujemy w ramach zamówień i zleceń indywidualnych okiennice nietypowe będące mutacjami okiennic typowych, wcześniej opisanych i pokazanych . Są to okiennice płycinowo-ażurowe z zakończeniami łukowymi w ich górnej części, jednoskrzydłowe i wieloskrzydłowe. Wykonuje się je w celu zabezpieczenia wielkich okien i przeszklonych drzwi łącząc dla celów użytkowych i estetycznych poszczególne typy okiennic. W okiennicach nietypowych na plan pierwszy wysuwa się ich funkcja ozdobna dlatego wykonywane są według precyzyjnie ustalonych wymagań klienta lub według jego rysunku.

Stworzono w DeryDesign